KONST / Litografier / Färglitografi 8122050
nr 812 2050
Acke Oldenburg
(1923-2005), Sverige
Färglitografi, Acke Oldenburg (1923-2005), 3/350, signerad, 1991, motivets mått: 60x40
Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk målare.
måndag 4 mars 2013
kl 18:57:29
Acke Oldenburg
Läs mer om Acke Oldenburg